Erdoğan fırçalamıştı… AKP’den Kent Lokantalarına övgü

AKP Grubu’ndan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) şehrin her bölgesine açtığı vatandaşa ucuz ve temiz yiyecek imkanı sağlayan Kent Lokantalarına övgü geldi. Söz konusu açıklamanın, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AKP MKYK’da seçimin, Kent Lokantalarının eleştirildiği için kaybedildiği eleştirilerine kızmasından sonra gelmesi dikkat çekti.

AKP İBB Grup Başkanvekili Zeynel Abidin Okul İBB Meclisi’nde yaptığı konuşmada, “Kent Lokantalarını destekliyoruz, gerçekten güzel faaliyetlerde bulunuyorlar. Sayılarının artırılmasını da biz çok olumlu buluyoruz İstanbul halkı adına” ifadelerini kullanması dikkat çekti.

AKP’li isimler seçimden önce Kent Lokantalarını eleştirerek “büyük proje” olmadığını savunmuştu. Ancak bu eleştirilere geçim sıkıntısı çeken vatandaşlardan ve kamuoyundan tepki gelmişti.

ERDOĞAN KIZMIŞTI

Öte yandan AKP MKYK’de İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul genelinde kurduğu “Kent Lokantaları” tartışmasının yaşandığı iddia edildi. Erdoğan’ın tartışmada “sinirlendiği” ve “Kent Lokantası’yla seçim mi kaybedilirmiş? Nedeni bu olur mu?” tepkisini gösterdiği dile getirildi.

Odatv’nin edindiği bilgilere göre Erdoğan’ın sinirlendiği o isim İlyas Şeker’di.

24. 25. 26. ve 27. Dönem Kocaeli Milletvekili olan Şeker 14 Mayıs’ta yapılan milletvekili seçiminde üç dönem kuralına katıldığı için yeniden milletvekili listesine giremedi. Şeker, AKP 4. Olağanüstü Kongresi’nde MKYK üyesi olarak seçilmişti.

AKP MKYK’da ‘Kent Lokantaları’ tartışması: Erdoğan’ın fırçaladığı o ismi Odatv açıklıyorSiyaset

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir